BIP Urzędu Miejskiego w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Przynieś niepotrzebne leki do apteki

W związku z nadchodzącymi obchodami Święta Aptekarzy CEFARM Białystok S.A wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom naszego regionu organizuje akcję - DBAJ O ZDROWIE I OCHRONĘ ŚRODOWISKA.
W dniach 25-27 września 2008 r. przeterminowane leki będzie można wrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników ustawionych w Aptece Nr 79-030 przy ul.Wojska Polskiego 2 w Piszu.
Przeterminowane leki to odpady niebezpieczne, które powinny być selektywnie gromadzone, a następnie unieszkodliwiane w spalarni odpadów medycznych. Celem akcji "Dbaj o Zdrowie i Ochronę Środowiska" jest stworzenie mieszkańcom możliwości pozbywania się z apteczek domowych zalegających tam odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska.
Pozostawione przeterminowane leki zostaną zutylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska.
W wyniku selektywnego gromadzenia oraz prawidłowego unieszkodliwiania farmaceutyków, znacznie spadnie toksyczność składowanych odpadów komunalnych, co przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. Warto więc zrobić przegląd domowych apteczek i odłożyć na bok leki, które nie będą już nam potrzebne.
Idąc do apteki weźmy je ze sobą. To będzie nasz wkład w ochronę środowiska, mały kroczek zbliżający nas do osiągnięcia ważnego celu jakim jest zachowanie czystego środowiska dla przyszłych pokoleń.
Data powstania: czwartek, 18 wrz 2008 08:30
Data opublikowania: czwartek, 25 wrz 2008 17:40
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 29 wrz 2008 08:06
Opublikował(a): Stanisław Plona
Zaakceptował(a): Tomasz Olszewski
Artykuł był czytany: 2094 razy