BIP Urzędu Miejskiego w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

"Plac już mają, na salę czekają" - sprostowanie artykułu

Dotąd nieopublikowane przez Gazetę Piską.
Burmistrz Pisza pragnie sprostować nieprawdziwe informacje zawarte w artykule „Plac już mają na salę czekają” zamieszczonym w Gazecie Piskiej z dn. 21-27.10.2005 r.

Poruszono w nim problem remontu sali pięciolatków w budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w Piszu. Autor artykułu stwierdzając, iż „z braku pomieszczeń, na przyjęcie do przedszkola oczekuje ponad 20 dzieci”, wykazał się brakiem rzetelności dziennikarskiej. Żadne bowiem z dzieci zgłoszonych przez rodziców nie oczekuje na przyjęcie do przedszkola. Wszystkie one uczęszczają do „Jedynki” w normalnym trybie.
Wykonanie remontu pomieszczeń w jednostce budżetowej podlega natomiast odpowiednim działaniom proceduralnym. Rzekome „wielokrotne interwencje” [cyt.] Gazety Piskiej oraz innych podmiotów nie mogą spowodować skrócenia lub ominięcia przez Urząd Miejski nakazanych przez prawo procedur. Na długość okresu działań od momentu zamknięcia sali decyzją SANEPiD-u z dnia 14.03.2005 do dnia dzisiejszego (11.10.2005 ogłoszono przetarg na wykonanie remontu w Przedszkolu Nr 1) wpłynęły następujące kwestie:
1)problem ze znalezieniem wykonawcy robót (prowadzono rozmowy z firmami z Pisza, Morąga, Elbląga, Olsztyna, Ełku i Giżycka – ze względu na zamknięty harmonogram własnych robót, firmy odmówiły podjęcia się wykonania zadania)
2)zaliczenie budynku przedszkola do obiektów zabytkowych – wszystkie ustalenia techniczne wymagają zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Aktualnie trwa przetarg na wykonanie remontu sali i dachu w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Piszu. Ogłoszenie o przetargu jest dostępne na stronie http://www.pisz.pl/polski/aktualnosci.php.
Ze względu na rozwiązania technologiczne, firma, która wygra przetarg, będzie zobowiązana do wykonania robót w okresie 2 miesięcy.

Burmistrz Pisza kategorycznie dementuje wypowiedź Gazety Piskiej o rzekomych kolejkach do przedszkola i zapewnia, iż wszystkie dzieci zgłoszone do Przedszkola Miejskiego nr 1 zostaną do niego przyjęte w normalnym trybie.
Burmistrz Pisza pragnie jednocześnie podziękować Gazecie Piskiej za zauważenie inwestycji, jaka pojawiła się na przedszkolnym placu zabaw. Mamy nadzieję, że dzieciom spodoba się nowa, kolorowa i – co najważniejsze – bezpieczna zabawka.
Data powstania: czwartek, 17 lis 2005 09:38
Data opublikowania: czwartek, 17 lis 2005 11:51
Data przejścia do archiwum: czwartek, 30 lis 2006 13:16
Opublikował(a): Monika Cwalińska
Zaakceptował(a): Tomasz Olszewski
Artykuł był czytany: 2484 razy